0

باگ iOS 14 برای کاربران آیفون دردسرساز شد

دسته بندی ها : مقالات ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ فرشته آقامیری
باگ ios 14

ریبوت شدن در iOS 14 باعث از بین رفتن تنظیمات اپ های پیش فرض می شود

در نسخه جدید سیستم عامل iOS، شرکت اپل این امکان را در اختیار کاربران خود قرار داد تا بتوانند اپ های پیش فرض مانند Safari و ایمیل را با اپ هایی که خودشان دوست دارند جایگزین کنند. اما اکنون با ریبوت شدن iOS 14 تمام تنظیمات به حالت قبل برمی گردد. با دامون وب همراه باشید.

به نظر می رسد امکان تغییر اپ های پیش فرض به صورت موقتی است. بعد از نصب سیستم عامل iOS 14 خیلی از کاربران دریافتند که بعد از خاموش و روشن کردن ایفون یا آیپدشان، اپ های دیگری که بعنوان اپ پیش فرض برای Safari یا ایمیل انتخاب شده اند با اپ های پیش فرض سیستم عامل iOS برای مرورگر و ایمیل جایگزین می شوند.

باگ ios 14

نتایج بررسی ها حاکی از آن است، این مشکل روی مدل های مختلف آیفون و آیپد که به سیستم عامل iOS 14 و iPadOS 14 مجهز هستند نیز وجود دارد. ظاهرا باگی وجود دارد که اپل با انتشار بروزرسانی های بعدی به آن پاسخ خواهد داد.

البته شکایت های زیادی علیه سیاست های انحصار طلبانه ی اپل وجود دارد و خیلی ها به دنبال اثبات این سیاست های اپل هستند، به نظر نمی رسد این اتفاق در حین خاموش و روشن کردن آیفون در iOS 14 جز ویژگی های آن باشد.

خیلی از کاربران به این مساله اهمیتی نمی دهند زیرا بسیاری از آنها به ندرت دیوایس خود را خاموش و روشن می کنند.

به تازگی سیستم عامل های جدید iOS 14 و iPadOS 14 منتشر شده است. بعد از نصب این سیستم عامل های جدید، خیلی از کاربران اپ هایی مانند گوگل کروم و مایکروسافت Edge را بعنوان اپ پیش فرض به جای Safari انتخاب کردند.

همچنین، کاربران زیادی هم اپ های مایکروسافت Outlook و Spark را جایگزین اپ ایمیل این سیستم عامل کردند. بدون شک از بین رفتن تنظیمات اپ های پیش فرض در حین خاموش و روشن شدن دستگاه اتفاق خوشایندی برای کاربران نخواهد بود.

هرچند نباید عجله کنیم و باید منتظر بمانیم تا با واکنش اپل در مقابل این مشکل مواجه شویم!

منبع: The Verge

فرشته آقامیری
فرشته آقامیری

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!