0

تبدیل فایل کامتازیا (camtasia) به فایل ویدئویی

دسته بندی ها : آموزش های کاربردی ۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ فرشته آقامیری

چگونه فایل های ضبط شده در کامتازیا را به MP4 تبدیل کنیم؟

 وقتی فیلم آموزشی تان را با بهترین نرم افزار دنیا (camtasia) ضبط می کنید، خروجی با فرمت trec. تولید می شود و نمی توانید آن را در اختیار کاربران سایت تان قرار دهید. پس لازم است فایل کامتازیا به فایل رایج MP4 تبدیل شود.

تبدیل فرمت trec. به MP4

روی فایل ضبط شده تان راست کلیک کرده و آن را با نرم افزار camtasia باز کنید. در این صفحه فایل شما وارد قسمت Clip Bin می شود. اگر در قسمت Time Line نشان داده نمی شود، روی آن راست کلیک کنید و Add to Timeline at Playhead را بزنید.

اضافه کردن فایل آموزشی به تایم لاین

باید رزولوشن فیلم با رزولوشن صفحه نمایش شما سازگار باشد. اگر در هنگام ضبط فیلم به رزولوشن صفحه توجه نکرده اید. روی بوم نرم افزار، قسمت رزولوشن را باز کنید. در صفحه Editing Dimensions وارد می شوید.

روی Dimensions کلیک کنید و Original recording dimensions را بزنید.

انتخاب رزولوشن مناسب برای فایل کامتازیا

در مرحله ی بعد، در بالای صفحه روی Product and share کلیک کنید. صفحه ای مقابل تان ظاهر می شود روی show me how to product my video کلیک کنید و در انتهای کادر، Custom production setting را بزنید.

تبدیل فایل کامتازیا به MP4

سپس Next را بزنید و وارد صفحه ی Production Wizard شوید. در این صفحه فرمت های مختلف نشان داده می شود که می توانید یکی را به عنوان فرمت خروجی انتخاب کنید. بهتر است فرمت را روی MP4 که به طور پیش فرض انتخاب شده است، بگذارید.

انتخاب فرمت فایل کامتازیا

دکمه ی Next را بزنید و وارد صفحه ی Production Wizard شوید. در تب اول، تیک تمام موارد را بردارید و در تب Video setting نیز Frame rate را روی ۱۵ قرار دهید و به Audio setting نیز دست نزنید تا روی همان ۱۲۸kps بماند.

تبدیل فایل کامتازیا به MP4

بعد از تنظیمات مربوط به چند تب، روی Next کلیک کنید و وارد صفحه بعد شوید. در این قسمت می توانید لوگو موردنظرتان را انتخاب کنید تا در پایان ویدئوی آموزشی تان قرار داده شود. اما بهتر است Include watermark را به حالت غیرفعال بگذارید.

تبدیل فایل کامتازیا به MP4

روی Next کلیک کنید و در صفحه ی بعد، نام فایل و مسیر خروجی آن را مشخص کنید و در نهایت روی Finish بزنید تا تبدیل فرمت فایل آموزشی تان انجام شود.

تبدیل فایل کامتازیا به MP4

اکنون فایل ضبط شده شما به فرمت موردنظرتان تبدیل شده و در مسیری که تعیین کرده اید، نشان داده می شود. امیدوارم این آموزش نظرتان را به خود جلب کرده باشد.

فرشته آقامیری
فرشته آقامیری

مطالب زیر را حتما بخوانید:

نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه :

عضویت در خبرنامه ویژه مشتریان سیگما پلاس

با عضویت در خبرنامه ویژه سیگما پلاس از آخرین جشنواره های سایت باخبر شوید!